آموزش قرار دادن اپلیکیشن در Google Play

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

سلام دوستان شاید شما هم دوست داشته باشید اپلیکیشن خود را در Google Play منتشر کنید در امروز به آموزش قرار دادن اپلیکیشن در Google Play خواهیم پرداخت ولی این را در ذهن داشته باشید که قرار دادن اپلیکیشن شما در Google Play به صورت رایگان امکان پذیر نیست در ادامه با ما همراه باشید.
 

چرا باید اپلیکیشن را در Google Play قرار داد ؟

شاید بهتر است که بدانید گوگل پلی  (Google Play) بیش از 1.4 بیلیون کاربر فعال (active user) دارد در مقابل که کافه بازار فقط 28 میلیون کاربر فعال دارد اما نمی توان از این گذشت که این 28 میلیون نفر همه ایرانی هستند و از این نظر اگر اپلیکیشن هایی که طراحی می کنید ایرانی هستند بهتر است بروی کافه بازار منتشر شوند تا بروی Google Play . کمترین نصب برنامه های رایگان بروی Google play برابر با 40000 هزار نصب فعال است و با بررسی که انجام دادم کمترین نصب فعال بروی کافه بازار 200 نفر است ! نمی خواهم بحث را بیشتر کشش بدهم ولی برنامه ها در کافه بازار براساس خاصی نمایش داده می شود قضاوت با خودتان.
پیش نیاز های این آموزش

  • داشتن یک اکانت جیمیل (باید یک جیمیل جدید بسازید در ادامه علت آن را توضیح میدهم)
  • داشتن یک حساب خارجی ترجیحا Paypal  یا خرید Gift کارت های 30 دلاری
  • داشتن یک Vps (ویندوز سرور) یا پ*ر*و*ک**سی اختصاصی (از ف*ی*ل*ت**ر ش*ک*ن نمی توانید استفاده کنید در صورت استفاده اکانت Developer شما ban می شود !)
  • شارژ حساب Paypal به میزان ‍~ 30 دلار

با Vps یا آیپی که خریداری کرده اید یک حساب جیمیل بسازید در صورتی که با آیپی ایرانی اکانت بسازید بعد از پرداخت 25 دلار حساب شما بسته می شود. سپس به آدرس زیر بروید.

بعد از رفتن به این آدرس کمی به پایین اسکرول کنید و تیک مربوط به (Accept developer agreement) را زده و بروی دکمه (CONTINUE TO PAYMENT) کلیک کنید هم اکنون شما باید با اطلاعات حساب Paypal خود یا gift کارت خود را وارد کرده و پرداخت را بزنید دقت کنید اگر gift کارت 25 دلاری سفارش دهید نمی توانید پرداخت را انجام دهید باید 30 دلاری باشد حتما !
 

نکته

از هرگونه رفتن به پنل Developer با آیپی ایرانی یا با استفاده از ف*ی*ل*ت**ر ش*ک*ن خود داری کنید چون بدون اخطار دادن اکانت شما ban می شود و دسترسی را از دست می دهید فقط و فقط با Vps (ویندوز سرور) یا پ*ر*و*ک**سی اختصاصی خود وارد آن شوید (نباید آیپی هر بار تغییر کند)
 
بعد پرداخت اکانت Developer شما آماده است !
هم اکنون می توانید اپلیکیشن های خود را آپلود کنید.
قبل از آپلود اپلیکیشن باید آن را امضا (Sign) کنید برای اینکار می توانید از آموزش زیر استفاده کنید.

نحوه تهیه خروجی از برنامه در برنامه نویسی اندروید

بعد از Sign کردن باید اپلیکیشن خود را آپلود کنید.
مثل زیر عمل کنید.

 
اطلاعات خواسته شده بالا را تکمیل کرده و بروی دکمه Upload کلیک کنید.
 
این آموزش هم به پایان رسید.
 
گروه پرسش و پاسخ اکانت گوگل دولوپر
https://t.me/googleplaydeveloper_acc
 
موفق و موید باشید.

مطالعه بیشتر