راهی برای دور زدن تحریم های گوگل

دوستان شاید تحریم های ظالمانه کشور های خارجی از جمله شرکت های گوگل , adobe و orcale را دیده باشید و برای دور زدن و یا رد شدن از اینها باید از پروکسی یا فیلتر شکن ها استفاده کنید اول یه چیزی بگم دوستان از این سرویس برای رد شدن از سایت های مستهجن نمی توانید استفاده کنید و فقط این سرویس راهی برای توسعه دهندگان ایرانی فراهم شده است در ادامه با ما باشید.
قبلا علت خطای gradle را گفته بودیم و می توانید از این لینک آن را مطالعه کنید. امروز به راهی جدید برای رد شدن از این تحریم ظالمانه می پردازیم.
لیستی از سایت هایی که این سرویس می توتنه ازشون رد بشه

برای استفاده از این سرویس می توانید از پروکسی زیر استفاده کنید

Android Studio

وارد settings شوید، در لینوکس از منوی file (ویندوز و مک هم شبیه هستند) در کادر جست‌جو عبارت proxy وارد کنید تا صفحه http proxy آورده شود گزینه Manual proxy configuration انتخاب کنید سپس http در مقابل Host name آدرس پراکسی و در مقابل Port number پورت گفته شده وارد کنید سایت‌هایی که تحریم نیستند را می‌توانید در No proxy for قرار دهید.

Gradle

در فایل gradle.properties سراسری خط‌های زیر را به همراه اطلاعات پراکسی اضافه کنید. چنانچه تنظیمات در فایل gradle.properties سطح پروژه جاری اضافه شود، به مخزن گیت‌ شما اضافه شده و ممکن است برای عملکرد CI ایجاد اشکال کند.

سایت‌هایی که تحریم نیستند را می‌توانید در nonProxyHosts قرار دهید

فایل gradle.properties سراسری در مسیرهای زیر قرار دارد(در صورت عدم وجود فایل، به صورت دستی ایجاد کنید):

در فایل توجه داشته باشید که اگر از ریپازیتوری‌ای جز jcenter استفاده کنید احتمال داره به مشکل بخورید. در صورت امکان از ترنسپرنت پراکسی استفاده کنید و فقط دامین‌های موجود رو از پراکسی رد کنید. در صورتی که با gradlee به مشکل خوردید به ما بگید تا دنبال راه حل بهتری باشیم.
 
دوستان دقت کنید این سروریس فقط برای رد شدن از تحریم ظالمانه کشور های دیگه است و هر گونه استفاده دیگر از آن ممنوع می باشد (هرچند که نمی توانید با آن کاری دیگر انجام دهید.)
این سرویس نامش FOD است و توسط یکی از سایت های ایرانی برای راحتی حال توسعه دهندگان طراحی پیاده سازی شده است.

مطالعه بیشتر