آموزش افزودن (insert) در دیتابیس mysql سی شارپ

سلام دوستان با آموزش افزودن (insert) در دیتابیس mysql سی شارپ  در خدمتتون هستیم ما در این آموزش به فزودن یک دیتا در دیتابیس سی شارپ می پردازیم این کار بسیار ساده است فقط یادتان باشید که ما قبلا آموزش اتصال به سی شارپ رو قبلا گذاشته ام فقط کافی است این لینک را مشاهده کنید.
در این بار ما کد های قبلی رو نیز یک اشاره کوچکی بهشان می کنیم.

کد بالا برای اتصال است ما قبلا این رو کامل توضیح داده ایم !

این کد یک خروجی از نوع bool دارد یعنی یا true است یا false در بررسی چک می کند که آیا می تواند به دیتابیس وصل شود یا خیر در صورت وصل شدن مقدار true بر میگردد یعنی وصل شده است و در صورتی که خطا دهد توسط catch گرفته می شود و سپس بررسی می شود چون مقدار خطا می تواند به شکل عدد دریافت شود ما بررسی می کنیم  که این مقدار برابر با صفر است اگر برابر با صفر بود به این معنی است که نمی تواند به سرور متصل شود . و ارور 1045 هم در صورتی رخ می دهد که نام کاربری یا پسورد اشتباه باشد.

کد بالا هم همانند کد بالایی می باشد و باعث بستن دیتابیس می شود.
 

حال برای اینکه به دیتابیس به نام tableinfo دو مقدار name و age را ارستا کنیم query آن به شکل بالا می شود اگر sqlserver کار کرده باشید خط بالا همان کد sqlserver است قبل از آن برای ساخت دیتابیس بیاد وارد phpmyadmin سرور خود شوید و یک دیتابیس ساخته و یک جدول به نام tableinfo بسازید . و دو فیلد به نام های age و name قرار دهید نوع یا type  را برابر با  varchar و نوع age را با برابر با int قرار دهید.
آموزش به پایان رسید میدونم مفیده چون منبع فارسی ندیدم براش 🙂

مطالعه بیشتر